Kúpele Diamant Dudince

Diamant medzi kúpeľmi

Kontakty

    Pre prevádzku neevidujeme žiadne kontakty.

Otváracie hodiny

Pondelok 08:00 - 21:00
Utorok 08:00 - 21:00
Streda 08:00 - 21:00
Štvrtok 08:00 - 21:00
Piatok 08:00 - 21:00
Sobota 08:00 - 21:00
Nedeľa 08:00 - 21:00

Kúpeľná liečebňa Diamant Dudince


Diamant bol uvedený do prevádzky v roku 1986 so špecifickým poslaním – liečby domácich a zahraničných, vládnych a politických predstaviteľov pod menom „Sitno“. Po nežnej revolúcii v roku 1989 a v roku 1991 bol začlenený do š. p. Slovthermae a v tom istom roku bol premenovaný na najvzácnejší minerál a to „DIAMANT“.

Základom kúpeľnej liečby v Dudinciach sú vzácne balneologické vlastnosti minerálnej vody.

Hydrogen-uhličitanovo-chloridová, sodno-vápenatá, uhličitá, sírna hypotonická voda obsahuje aj ďalšie významné prvky ako horčík, fluór, bróm, bór, draslík, ako aj pestrú paletu rozpustených minerálov, mangán a jód s celkovou mineralizáciou až 5 667 mg/l. Dudinská minerálna voda obsahuje „Glauberovu soľ“ (magnesium sulfuricum), je to horká soľ na očistu tráviaceho traktu a lymfatického systému.

Všeobecne sa využíva v detoxikačnej medicíne ako doplnkový prostriedok zameraný najmä na očistu tráviaceho traktu (pečeň, žlčové cesty a hrubé črevo).Tiež je vhodná pri očiste lymfatického systému. Obsah síry vo vode blahodárne pôsobí na pokožku, napomáha pri redukcii vrások, celulitídy, ale aj pri liečbe niektorých kožných ochorení, ako je psoriáza, dermatitída…

Pri ochoreniach srdcovo-cievneho aparátu je základnou liečebnou zložkou oxid uhličitý a pre choroby pohybového a nervového systému síra vo forme sírovodíka. Veľké množstvo rozpustených minerálnych látok a plynov začleňuje tieto pramene medzi najcennejšie minerálne liečivé vody na svete.

Vodu podobného zloženia môžu ponúknuť v zahraničí len kúpele vo Francúzsku – Vichy a v Japonsku


Pre prevádzku neevidujeme žiadne kontakty.

Napíšte nám

Odoslať správu

Partner

Copyright (c) 2013 Copyright Holder All Rights Reserved.